poniedziałek, 17 czerwca
Reklama
Red Lychee - Koce i Pledy z Najlepszej Wełny i Kaszmiru

Woolmark – gwarancja najlepszej wełny

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Woolmark to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych znaków handlowych na świecie. Zapewnia on, że produkt nim obrendowany jest wykony z dobrej jakościowo, czystej i żywej wełny.

Jakość produktów ze znaczkiem Woolmark jest dokładnie sprawdzona przez Australian Wool Innovation. Instytucja ta od dziesiątków lat działa na rzecz promocji wełny na świecie i określa standardy jakości wyrobów wełnianych i mieszanek z wełną.

Reklama
Red Lychee - Koce i Pledy z Najlepszej Wełny i Kaszmiru

Kto może poszczycić się certyfikatem?

Znak wzorowany motkiem wełny znajdziemy na metkach tylko tych produktów, które spełniają wysokie wymagania standardów jakościowych ustanowionych przez The Woolmark Company. W Polsce instytucja ta działa przy współpracy z Polską Izbą Odzieżowo-Tekstylną i jej Biurem Woolmarku. Producenci towarów z wełny mogą ubiegać się o trzy podstawowe kategorie znaków towarowych. Produkty wykonane w 100 proc. z czystej żywej wełny otrzymują znak WOOLMARK, te z mieszanki wełnianej zawierającej min. 50 proc. wełny, WOOLMARK BLEND, a wyprodukowane z mieszanki wełnianej min. 30 proc, max. 50 proc. wełny, WOOL BLEND.

Brend z ponad 50-letnią tradycją

Woolmark

Woolmark to certyfikat z długą tradycją, jego historia sięga trzydziestych lat ubiegłego wieku.

Woolmark to certyfikat z długą tradycją, jego historia sięga trzydziestych lat ubiegłego wieku. To wówczas garstka światowych producentów wełny zdecydowała, że w ich interesie leży promocja ich produktu na skalę międzynarodową. Wełniaki zdecydowały się nałożyć opłatę w wysokości 6 pensów za każdą wyprodukowaną belę tkaniny, a środki tak zgromadzone przeznaczyć na badania i promocję. Dzięki temu w 1937 r. utworzono Międzynarodowy Sekretariat ds. Wiadomości i Badań nad Wołami, który szybko został przemianowany na Międzynarodowy Sekretariat Wełny (IWS). Założyli go hodowcy owiec z Australii, Nowej Zelandii i Płd. Afryki. Kilkanaście lat później powstaje Nagroda IWS, będąca wyznacznikiem doskonałość i innowacyjność w modzie, promująca wełnę w jej najczystszej postaci. Było to pierwsze wcielenie Międzynarodowej Nagrody Woolmark. Podczas II Wojny Światowej, gdy na rynku pojawił się nowy konkurent wełny, syntetyk, a z nim nylon, poliester i akryl, dyrektor generalny IWS, opracował koncepcję unikatowej etykiety, która gwarantowałaby zawartość w produktach włókien wełny. I tak w 1964 roku narodziło się logo Woolmark, które od tego czasu stało się brendem wysokiej jakości produktów wełnianych.

Reklama
www.koceo.pl - największy wybór koców, pledów i narzut w Polsce
Udostępnij:

2 komentarze

  1. Pingback: Dlaczego wełna gryzie? | WoolAvenue - Moda na Wełnę

  2. Pingback: Wełna wełnie nie równa | WoolAvenue - Moda na Wełnę

Skomentuj