Notice: Automattic\Jetpack\Sync\Functions was called incorrectly. Not all plugins have loaded yet but we requested the class Automattic\Jetpack\Sync\Functions Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 9999999-dev.) in /home/jbanas/domains/woolavenue.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778
Woolmark - Gwarancja Najlepszej Wełny | Woolavenue - Moda na Wełnę
środa, Październik 16
Reklama
Red Lychee - Koce i Pledy z Najlepszej Wełny i Kaszmiru

Woolmark – gwarancja najlepszej wełny

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Woolmark to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych znaków handlowych na świecie. Zapewnia on, że produkt nim obrendowany jest wykony z dobrej jakościowo, czystej i żywej wełny.

Jakość produktów ze znaczkiem Woolmark jest dokładnie sprawdzona przez Australian Wool Innovation. Instytucja ta od dziesiątków lat działa na rzecz promocji wełny na świecie i określa standardy jakości wyrobów wełnianych i mieszanek z wełną.

Reklama
Red Lychee - Koce i Pledy z Najlepszej Wełny i Kaszmiru

Kto może poszczycić się certyfikatem?

Znak wzorowany motkiem wełny znajdziemy na metkach tylko tych produktów, które spełniają wysokie wymagania standardów jakościowych ustanowionych przez The Woolmark Company. W Polsce instytucja ta działa przy współpracy z Polską Izbą Odzieżowo-Tekstylną i jej Biurem Woolmarku. Producenci towarów z wełny mogą ubiegać się o trzy podstawowe kategorie znaków towarowych. Produkty wykonane w 100 proc. z czystej żywej wełny otrzymują znak WOOLMARK, te z mieszanki wełnianej zawierającej min. 50 proc. wełny, WOOLMARK BLEND, a wyprodukowane z mieszanki wełnianej min. 30 proc, max. 50 proc. wełny, WOOL BLEND.

Brend z ponad 50-letnią tradycją

Woolmark

Woolmark to certyfikat z długą tradycją, jego historia sięga trzydziestych lat ubiegłego wieku.

Woolmark to certyfikat z długą tradycją, jego historia sięga trzydziestych lat ubiegłego wieku. To wówczas garstka światowych producentów wełny zdecydowała, że w ich interesie leży promocja ich produktu na skalę międzynarodową. Wełniaki zdecydowały się nałożyć opłatę w wysokości 6 pensów za każdą wyprodukowaną belę tkaniny, a środki tak zgromadzone przeznaczyć na badania i promocję. Dzięki temu w 1937 r. utworzono Międzynarodowy Sekretariat ds. Wiadomości i Badań nad Wołami, który szybko został przemianowany na Międzynarodowy Sekretariat Wełny (IWS). Założyli go hodowcy owiec z Australii, Nowej Zelandii i Płd. Afryki. Kilkanaście lat później powstaje Nagroda IWS, będąca wyznacznikiem doskonałość i innowacyjność w modzie, promująca wełnę w jej najczystszej postaci. Było to pierwsze wcielenie Międzynarodowej Nagrody Woolmark. Podczas II Wojny Światowej, gdy na rynku pojawił się nowy konkurent wełny, syntetyk, a z nim nylon, poliester i akryl, dyrektor generalny IWS, opracował koncepcję unikatowej etykiety, która gwarantowałaby zawartość w produktach włókien wełny. I tak w 1964 roku narodziło się logo Woolmark, które od tego czasu stało się brendem wysokiej jakości produktów wełnianych.

Reklama
www.koceo.pl - największy wybór koców, pledów i narzut w Polsce
Udostępnij:

Skomentuj