czwartek, 11 lipca
Reklama
Red Lychee - Koce i Pledy z Najlepszej Wełny i Kaszmiru

Buty z wełny? Dlaczego nie!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jest miękka w dotyku i jednocześnie wytrzymała, a jej wysoka oddychalność i chłonność pozwalają idealnie regulować temperaturę ciała. To między innymi te zalety wełny Merino zachęciły amerykańską firmę Allbirds do stworzenia z niej butów dla biegaczy.

Buty z wełny – to może brzmieć dość zaskakująco i nieprawdopodobnie, a jednak. Jak się okazuje wełna Merino idealnie sprawdza się w przemyśle obuwniczym, a wykonane z niej buty zyskują wciąż nowych zwolenników, szczególnie wśród biegaczy.

Reklama
Red Lychee - Koce i Pledy z Najlepszej Wełny i Kaszmiru

Buty jak druga skóra

Wszystko zaczęło się od Tim Brown, założyciela firmy Allibirds, który razem z Joey’em Zwillingerem, inżynierem i ekspertem od odnawialnych źródeł energii stworzył rewolucyjną tkaninę z wełny nadającą się do produkcji obuwia. Dzięki temu powstała całkowicie nowa kategoria „wełnianych” butów idealnych dla biegaczy. Ci ostatni bardzo szybko docenili wyjątkowe właściwości włókna Merino, które jest niezwykle miłe dla skóry, pozwala jej oddychać i zapobiega poceniu się i przegrzaniu. Połączenie tego włókna Merino z najnowszą technologią umożliwia stworzenie buta, który bardzo wytrzymały i zachowuję się jak druga skóra, co przekłada się bezpośrednio na wyniki biegaczy.

Adidas także stawia na wełnę

Buty z wełny? Dlaczego nie!

Potencjał wełny dostrzegła także firma Adidas, która przy jej wykorzystaniu swarzyła buty do biegania.

Potencjał wełny Merino dostrzegła także firma Adidas, która przy jej wykorzystaniu swarzyła buty do biegania Ultra BOOST. Adidas wykorzystał najnowocześniejszy system testujący ARAMIS – używany m.in. przez NASA, Boeing czy Audi – do pomiaru ruchu i pracy stopy podczas biegu i zapewnienia, że Ultra BOOST w pełni oddaje ruch stopy biegacza.
– Osiągnięto to dzięki górnej cholewce Adidas Primeknit i innowacyjnej podeszwie z tkaniny Stretch Web, która stanowi uzupełnienie niezrównanego zwrotu energii z podeszwy środkowej BOOST – wyjaśnia firma Adidas.
Stopa biegacza podczas biegu może zwiększyć swoją szerokość nawet do 10 mm. W przypadku skrępowania jej może to powodować do dyskomfort i obtarć.
– W przeciwieństwie do innych wiodących technologii Ultra BOOST zapewnia wygodne wsparcie w mniej powiększających się obszarach stopy i elastyczną rozciągliwość tam, gdzie jest to konieczne, aby zapewnić maksymalny komfort – zapewnia Adidas.

Reklama
www.koceo.pl - największy wybór koców, pledów i narzut w Polsce
Udostępnij:

Skomentuj