Notice: Automattic\Jetpack\Sync\Functions was called incorrectly. Not all plugins have loaded yet but we requested the class Automattic\Jetpack\Sync\Functions Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 9999999-dev.) in /home/jbanas/domains/woolavenue.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 4778
Sieciówki Rezygnują z Moheru | WoolAvenue - Moda Na Wełnę
środa, Październik 16
Reklama
Red Lychee - Koce i Pledy z Najlepszej Wełny i Kaszmiru

Sieciówki rezygnują z moheru

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Wielkie światowe marki modowe wycofują się ze stosowania moheru w swoich kolekcjach. Ich decyzja została podjęta po zapoznaniu się z najnowszym raportem organizacji PETA, który alarmuje o cierpieniu zwierząt hodowanych.

PETA w maju opublikowała raport na temat traktowania kóz angorskich w 12 hodowlach w RPA, gdzie produkowana jest ponad połowa światowego moheru. Organizacja udostępniła także nagranie wideo pokazujące jak traktowane są zwierzęta na farmach. Na filmie widać robotników ciągnących zwierzęta po ziemi i używających wobec nich nadmiernej siły. Według PETA niektóre z kóz są podczas strzyżenia ranione, a wiele z nich ginie z powodu odniesionych obrażeń. Wkrótce po ujawnianiu raportu koncert H&M wydał oświadczenie, w którym zapewnia, że dobre traktowanie zwierząt jest sprawą najwyższej wagi i zapowiedział, że decyduj się wycofać produkty z moheru. Zmiana ma wejść w życie najpóźniej w 2020 roku. Wycofanie do tego czasu moheru ze swoich sklepów zapowiedziała także firma Inditex, właściciel m.in. marki Zara. Od przyszłego roku z moheru zniknie także z kolekcji marek Athleta, Banana Republic, Gap i Old Navy.

Reklama
Red Lychee - Koce i Pledy z Najlepszej Wełny i Kaszmiru
Reklama
www.koceo.pl - największy wybór koców, pledów i narzut w Polsce
Udostępnij:

Skomentuj