sobota, 20 kwietnia
Reklama
Red Lychee - Koce i Pledy z Najlepszej Wełny i Kaszmiru

Sezonowe przechowywanie ubrań

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Męczy cię codzienna walka o znalezienie w przepastnej szafie czegoś do ubrania? Przeczytaj nasz krótki przewodnik po przechowywaniu odzieży i dowiedz się jak łatwo przekształcić swoją garderobę z dżungli odzieżowej w pogodną oazę, w której wszystko ma swoje miejsce.

Sezonowe przechowywanie ubrań to nie tylko świetny sposób na idealny porządek w naszej szafie, ale także metoda na utrzymanie ubrania w jak najlepszym stanie, a jednocześnie na pozbycie się tych, których już nie używamy. Zobacz kilka łatwych sposobów na przechowywania niezużywanej w danym sezonie odzieży.

Reklama
Red Lychee - Koce i Pledy z Najlepszej Wełny i Kaszmiru

Opakowania próżniowe

Pakowanie próżniowe – czyli umieszczanie ubrań w hermetycznych torebkach – nie tylko chroni ciuchy przed kurzem i brudem, ale także pozwala na zaoszczędzanie miejsca w naszej garderobie. Dzięki temu, że worki do pakowania próżniowego są przezroczyste, możemy łatwo znaleźć w chłodniejsze wiosenne dni ulubiony sweter czy palto, które schowaliśmy po zimie. Niestety ten sposób przechowywania nie pozwala na oddychanie odzieży, nie nadaje się zatem do delikatnych ubrań.

Bawełniane pokrowce

Dobrym rozwiązaniem na przechowanie delikatnej odzieży są worki lub pokrowce wykonane w 100 proc. z bawełny lub wełny. Umieszczenie ciuchów w takich opakowaniach pozwali im swobodnie „oddychać”. Niestety taki sposób przechowywania zajmuje w szafie o wiele więcej miejsca. Warto więc wykorzystać go jedynie w przypadku odzieży, która rzeczywiście mogłaby ucierpieć podczas pakowania próżniowego np. wykonanej z wysokiej jakości wełny czy kaszmiru. Jeśli chcemy na dłuższy czas schować do szafy kaszmirową odzież warto owinąć ją w delikatny papier i położyć w pozycji leżącej. Zawijanie ubrań w papierowe bibuły zapobiega ich żółknięciu i mechaceniu się w wyniku tarcia o inna przechowywaną odzież.

Plastikowe pojemniki

Dobrą alternatywą dla worków próżniowych są plastikowe lub kartonowe pojemniki. Niestety zajmują one dużo miejsca, więc aby z nich skorzystać musimy mieć sporo wolnej przestrzeni. Pojemniki do przechowywania nadają się idealne do przechowywania letnich ubrań, takich jak koszulki, szory, bawełnie sukienki czy dżinsy. Warto, przed szczelnym zamknięciem, do każdego z pojemników wrzucić saszetkę z żelem krzemionkowym, która zabezpieczy odzież przed pleśnią i wilgocią.

Uwaga na mole

Sezonowe przechowywanie ubrań

Mole nie lubią liści laurowych, mięty, macierzanki, goździków oraz ziela angielskiego. Nie przepadają także za zapachem cytryny.

Przechowując odzież, szczególnie tą delikatną, zapakowaną jedynie w papier czy wełniane worki, musimy zabezpieczyć ją przed niechcianymi intruzami czyli molami. Kiedyś nasze babcie używały do tego naftaliny, niestety jej zapach nie jest zbyt przyjemny, a co gorsza dość trudny do usunięcia z odzieży. Warto więc skorzystać z alternatywnych i naturalnych metod na mole. Świetnie sprawdzają się suszone kwiaty lawendy oraz niektóre przyprawy i zioła. Mole nie lubią liści laurowych, mięty, macierzanki, goździków oraz ziela angielskiego. Nie przepadają także za zapachem cytryny. Trawa cytrynowa, skórki cytryny czy zawieszki o tym zapachu, podobnie jak lawenda, pozwolą nam pozbyć nieproszonych gości.

O czym musisz pamiętać?

Jeśli chcemy, aby nasze ubrania nie niszczyły się podczas przechowywania warto pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze zawsze należy czyścić odzież przed schowaniem jej na dłuższy czas do szafy. Dzięki tamu zapobiegniemy powstawaniu brzydkich zapachów, plam i gromadzeniu się brudu. Ciuchy, zwłaszcza te wełniane, lepiej jest złożyć i przechowywać w pozycji leżącej niż powiesić na wieszaku. Pomoże to zachować ich kształtu podczas przechowywania. Warto także co jakiś czas sprawdzać stan przechowywanych ubrań i upewnić się, że nie pojawiła się na nich wilgoć oraz że nie dobrały się do nich owady.

Reklama
www.koceo.pl - największy wybór koców, pledów i narzut w Polsce
Udostępnij:

Skomentuj