wtorek, 9 lipca
Reklama
Red Lychee - Koce i Pledy z Najlepszej Wełny i Kaszmiru

Wełna Merino idealna dla malucha

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jest wyjątkowo miękka i delikatna, utrzymuje temperaturę ciała, nie dopuszczając do wychłodzenia czy przegrzania – to tylko niektóre z zalet wełny z merynosów, które sprawiają iż odzież z niej wykonana idealnie sprawdza się dla dzieci.

Merino Wool, czyli wełna Merino, to jedna z najbardziej cenionych gatunków owczej wełny na świecie. Owce merynosowe żyją na terenach górskich, gdzie narażone są na ekstremalne warunki pogodowe. To one sprawiają, że ich wełna jest tak wyjątkowa.

Reklama
Red Lychee - Koce i Pledy z Najlepszej Wełny i Kaszmiru

Idealna na każdą pogodę

Lista zalet wełny merynosów jest długa. Jednak na główną uwagę zasługuje jej zdolność do regulowania ciepła, odprowadzania wilgoci z ciała i utrzymywania jego stałej temperatury. To właśnie sprawia, że wełna ta idealnie nadaje się na ubrania dla najmłodszych. Każdy, kto ma dzieci wie, że nie usiedzą one w jednym miejscu. Maluchy z natury są bardzo aktywne, z chęcią bawią się na świeżym powietrzu nie zważając na warunki atmosferyczne, dlatego bardziej niż ktokolwiek, potrzebują dobrej ochrony przed nagłymi zmianami temperatury. I tu z pomocą przychodzi niezwykła wełna z merynosów. Dzięki odzieży z niej wykonanej dziecko nie spoci się i nie zmarznie nawet w największy mróz. Wszystko za sprawą dynamiki włosa, które kurczy się lub rozszerza pod wpływem temperatury. Gdy jest ciepło włókno się rozkurcza, przepuszczając nadmiar ciepła, a gdy jest zimno kurczy się sprawiając, że ubranie zaczyna ogrzewać.

Pierwsza warstwa to podstawa

Dzięki odzieży wykonanej z wełny dziecko nie spoci się i nie zmarznie nawet w największy mróz.

Jeśli chcemy, aby nasze dziecko nie przemarzło, a jednocześnie nie przegrzało się musimy przede wszystkim zadbać o odpowiednią pierwszą warstwę jego odzieży. Powinna być ona miękka, naturalna i oddychająca. Ważne jest także, aby zapewniała swobodę ruchów i regulowała temperaturę ciała dziecka. Dodatkowo, ubranie tuż przy skórze powinno odprowadzać z niej wilgoć. To wszystko potrafi właśnie wełna Merino. Pamiętajmy, że niemowlaki i małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała tak jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej. Wełna Merino, dzięki swoim wszechstronnym właściwościom zapewni im ciepło i komfort. Do tego wszystkiego jest lepsza niż bawełna, która mimo iż także jest miękka i oddychająca, to mokra bardzo szybko staje się ciężka, lepka i zimna.

Chroni nie tylko w dzień, ale także nocą

Wełna Merino świetnie sprawdza się także nocą. Piżamy z niej wykonane zapewniają muchowi bezpieczny sen. Dzieci śpiące w bawełnie, okryte syntetycznymi kocykami często pocą się i wybudzają z powodu mokrej, lepkiej i zimnej bawełny przylegającej do ciała. Inaczej jest w przypadku piżamy z wełny Merino, która utrzymuje stalą temperaturę ciała, zapewniając maluchowi spokojny sen.

Reklama
www.koceo.pl - największy wybór koców, pledów i narzut w Polsce
Udostępnij:

Skomentuj