wtorek, 9 lipca
Reklama
Red Lychee - Koce i Pledy z Najlepszej Wełny i Kaszmiru

Najlepsze tekstylia do Twojej sypialni

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Wybierając tekstylia do sypialni warto stawiać na takie, które nie tylko dobrze wyglądają, ale będą także trwałe, dobre dla zdrowia i pomogą nam w lepszym wypoczynku.

Wełniana pościel, koce i poduszki to idealny wybór dla każdego kto chce, aby jego sypialnia świetnie się prezentowała i była miejscem, w którym będzie można zdrowo i dobrze się zrelaksować.

Reklama
Red Lychee - Koce i Pledy z Najlepszej Wełny i Kaszmiru

Komfort w każdej temperaturze

W przeciwieństwie do syntetycznych tkanin, aktywne włókna w kocach z wełny są w stanie regulować temperaturę naszego ciała, pomagając utrzymać ciepło, gdy jest zimno i nie dopuszczać do przegrzania w gorące noce. Jak pokazują badania ludzie śpią lepiej i rzadziej się wybudzają gdy są okryci wełnianą pościelą czy wełnianym kocem. Nie bez znaczenia jest także to, że włókna z wełny merynosów przepuszczają powietrze. Mają one również zdolność odprowadzania wilgoci z ciała, dzięki czemu przykryci wełnianym kocem nigdy nie obudzimy się mokrzy. W tym celu warto skorzystać ze specjalistycznych sklepów. Z pewnością jednym z nich jest Koceo.pl – ceniony sklep internetowy posiadający największy wybór koców, pledów i narzut w Polsce.

Przyjemna w dotyku

Najlepsze tekstylia do Twojej sypialni

To czy koc z wełny będzie gryzący zależy przede wszystkim od rodzaju włókna z jakiego jest wykonana, a konkretnie od jego grubości.

Wiele osób unika wełnianych koców z obawy przed podrażaniem ciała przez wełniane włókna. Powszechnie panuje bowiem przekonanie, że wełna gryzie. Jednak nie jest to do końca prawdą. To czy koc z wełny będzie gryzący zależy przede wszystkim od rodzaju włókna z jakiego jest wykonana, a konkretnie od jego grubości. Włókno wełny owcy górskiej, które jest dość grube i sztywne, rzeczywiście może drażnić skórę. Jednak koce wykonane z wełny merynosów są wyjątkowo delikatne i miękkie, gdyż wełna Merino ma drobne i bardzo elastyczne włókna.

Dobra dla skóry

Wełna jest naturalnym włóknem bezpiecznym dla alergików i astmatyków. Wełniane włókna pokryte są naturalnym tłuszczem zwierzęcym, zwanym lanoliną, dzięki czemu nie przenikają do nich roztocza i bakterie. Dodatkowo wełniane poduszki, koce czy pościele są idealne dla osób cierpiących na choroby skóry, takie jak atopowe zapalenie skóry. Badania wykazały, że wełna Merino może sprzyjać procesowi leczenia tego schorzenia. Koce premium, takie jak choćby te produkowane przez słynną firmę Red Lychee, są także bezpieczne dla naszego zdrowia, gdyż przy ich produkcji nie używa się żadnych syntetycznych dodatków.

Długotrwała i łatwa w utrzymaniu

Koce i pościele wykonane z wysokiej jakości wełny nie należą do najtańszych produktów. Jednak taka inwestycja na pewno się opłaca. Wełna, odpowiednio pielęgnowana, przez długi czas będzie wyglądać dobrze. Do tego naturalna elastyczność włókien sprawia, że materiał wełniany jest bardzo sprężysty i po zgnieceniu szybko wraca do pierwotnego kształtu. Większość produktów z wełny nie wymaga też specjalnej pielęgnacji, można je prać w pralce, a nawet suszyć w suszarce bębnowej.

Pomaga lepiej spać

Badania przeprowadzone przez University of Sydney dowiodło, że spanie w wełnianej bieliźnie nocnej lub pod wełnianą pościelą czy kocem sprzyja lepszemu wypoczynkowi. Badani otuleni wełną nie tylko zasypiali szybciej, ale także rzadziej wybudzali się ze snu w porównaniu z osobami śpiącymi pod pościelą wykonaną z bawełny czy materiałów syntetycznych.

Reklama
www.koceo.pl - największy wybór koców, pledów i narzut w Polsce
Udostępnij:

Skomentuj