sobota, Wrzesień 21
Reklama
Red Lychee - Koce i Pledy z Najlepszej Wełny i Kaszmiru

Marzotto – klasyczna odzież we włoskim stylu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Założona ponad 180 lat temu marka Marzotto do dziś zachwyca jakością swoich produktów. Firma oferuje m.in luksusową odzież z wełny. Specjalizująca się także w produkcji ekskluzywnych tkanin. Rocznie sprzedaje ich ponad 29,5 tys. kilometrów.

Historia Marzotto sięga roku 1836. To wówczas Luigi Marzotto założył we Włoskim Valdagno małą tkalnie wełny. Po kilku latach działalności przekazał firmę swojemu synowi Gaetano Seniorowi. Początkowo mała tkalnia szybko zaczyna się rozwijać i powiększać grono pracowników. W latach 50. XX wieku oprócz przędz i tkanin rozpoczyna produkcję odzieży. W kolejnych latach, chcąc rozszerzyć zasięg swojej działalności na arenie międzynarodowej, Marzotto modernizuje swoją strukturę tworząc niezależnie zarządzane działy, którym powierza nadzór nad konkretnymi produktami.

Reklama
Red Lychee - Koce i Pledy z Najlepszej Wełny i Kaszmiru

Made in Italy

W połowie lat 80., gdy pojawia się boom na produkty „Made in Italy”, Marzotto Group postanawia rozpocząć ekspansję swoich produktów poza granicy Włoch. Firma kupuje kilka innych marek i uruchamia nowe linie produkcyjne m.in. odzieży sportowej oraz luksusowych butów. Kolejne lata to dalszy ciąg polityki ekspansywnej. W 1991 roku Marzotto przejmuje Hugo Boss, światowego lidera w wysokiej jakości, klasycznej odzieży męskiej. W 1994 r. Grupa nabyła także Lanificio Novà Mosilana w Brnie. W 2000 r. do Marzotto dołącza litewski producent Liteksas, a dwa lata później Valentino, jedna z najbardziej znanych włoskich marek odzieżowych produkującą głównie wysokiej jakości odzież damską i akcesoria.

Marzotto

Główna fabryka tekstyliów należąca do grupy Marzotto we Włoskim Valdagno (fot. http://www.marzottogroup.it/)

Ekspansja nabiera tempa

Z roku na rok Grupie Marzotto przejmuje coraz więcej marek poszerzając tym samym wachlarz swoich produktów. Marzotto zaczyna produkować nie tylko luksusową odzież męską i damską, ale także, dzięki przejęciu w 2009 roku Nuova Tessilbrenta, bawełnianą odzież sportową. Grupa decyduje się także wykupić jedną trzecią udziałów w Ratti S.p.A., jednym z wiodących producentów jedwabiu na świecie, przejmuje również kilka marek specjalizujących się w produkcji aksamitu. Dzięki temu dziś Marzotto Group jest kluczowym międzynarodowym graczem w branży tekstylnej.

Szeroka gama produktów

Marzotto posiada w swojej grupie kilkanaście marek. Każda z nich specjalizuje się w produkcji innego rodzaju produktu. Wśród nich są m.in. Estethia i G.B.Conte, oferujące dwie kolekcje damskie, Guabello marka produkująca luksusową i nowoczesną odzież z wełny połączonej z innymi delikatnymi tkaninami oraz Marlane, tworząca wysokiej jakości kolekcję męską. Marzotto zajmuj się także produkcją wełnianych koców, pledów, kołder i dodatków.

Nagroda Marzotto

Marka Marzotto kojarzy się jednak nie tylko z tkaninami i odzieżą. Jest także powiązane ze światem kultury i nauki. Wszystko dzięki ufundowaniu w 1950 roku nagrody imienia swojego założyciela. Wynosiła ona 500 tysięcy lirów i wyróżniała niezwykłe osoby z dziedziny poezji, literatury, filozofii, dziennikarstwa, teatru i muzyki, a także, malarstwa oraz ekonomii i medycyny. Przez ponad osiemnaście lat nagroda Marzotto było częścią włoskiego życia kulturalnego. Była to pierwsza inicjatywa w dziedzinie nagród kulturalnych we Włoszech w okresie powojennym.

Reklama
www.koceo.pl - największy wybór koców, pledów i narzut w Polsce
Udostępnij:

Skomentuj