wtorek, 11 czerwca
Reklama
Red Lychee - Koce i Pledy z Najlepszej Wełny i Kaszmiru

Jeśli dywan to tylko z wełny

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Od niepamiętnych czasów wełniane dywany były symbolem bogactwa i luksusu. Są one jednak nie tylko elegancie, izolują także świetnie przed zimnem, a do tego są niezwykle trwałe.

Wełna już od czasów starożytnych była ceniona, ze względu na swoją wyjątkową trwałość oraz naturalne właściwości antyelektrostatyczne i izolacyjne. Dzięki temu materiał ten idealnie nadawał się do tkania dywanów. Dziś, mimo pojawienia się na rynku tańszych zamienników, wykonanych z tworzyw sztucznych, dywany z wełny nie tracą na popularności. Zobacz dlaczego warto w nie zainwestować.

Reklama
Red Lychee - Koce i Pledy z Najlepszej Wełny i Kaszmiru

Dywan zamiast nawilżacza powietrza

Wełna to niezwykłe włókno, posiadające wiele zalet. Mówiąc o dywanach warto jednak zwrócić przede wszystkim uwagę na jej zdolność do regulowania poziomu wilgoci w powietrzu. Gdy jest jej za dużo wełna pochłania nadmiar, aby kiedy znów zrobi się sucho, na powrót oddać ją do powietrza. Wełna jest także doskonałym termoizolatorem. Stąd też dywany z niej utkane świetnie sprawdzają się na posadzkach bez ogrzewania podłogowego. Nie bez znaczenia jest również trwałość wełny i jej odporność na ścieranie. Wełniane włókno jest również naturalnie odporne na płomienie i znacznie trudniejsze do zapłonu niż inne rodzaje tkanin. Jest to szczególnie ważna informacja dla osób podsiadających w salonie kominek. Aby wełna się zapaliła temperatura musi osiągnąć 570 stopni Celsjusza, większości syntetyków ulegną zapaleniu już w temperaturze 160 stopni Celsjusza.

Inwestycja, która się opłaca

Jeśli dywan to tylko z wełny

Wełniany dywan skutecznie ochroni nas w zimie przed chłodem ciągnącym od podłogi, pozwalający tym samym zmniejszyć wydatki przeznaczone na ogrzewanie.

Dywany z wełny mają niestety jedną wadę, trzeba za nie sporo zapłacić. Jednak cena idzie tu niewątpliwie w parze z wysoką jakością. Dywanem z wełny będziemy cieszyć się przez długie lata. Poza tym inwestycja w dobrej jakości wełniany dywan na pewno się zwróci. Jak już mówiliśmy wełna jest bardzo dobrym izolatorem termicznym. Dzięki temu dywan z niej wykonany skutecznie ochroni nas w zimie przed chłodem ciągnącym od podłogi, pozwalający tym samym zmniejszyć wydatki przeznaczone na ogrzewanie.

Plecione, tkane, flokati czy baranica

Na rynku możemy znaleźć różne rodzenie dywanów z wełny. Od jakiegoś czasu do łask wracają pochodzące z Grecji flokati. Są to puszyste i kolorowe dywany o długim splocie. Taki dywan świetnie ociepli każde wnętrze, dodatkowo jest niezwykle miły w dotyku, co sprawia, że siedzenie na nim to czysta przyjemność. Niezmiennie modna jest także baranica, czyli dywanik podłogowy wykonany z całych skór owczych. Taki naturalny kożuch nie tylko sprawi, że wnętrze stanie się bardziej przytulne, ale nada mu także odrobinę luksusu. Dobrym wyborem są także dywany plecione czy tkane. Mogą być one wykonane z różnych materiałów, w tym z wełny lub bawełny, a także z materiałów syntetycznych. Jednak jedynie włókno naturalne, jakim jest wełna, zapewni nam doskonałą izolację cieplną i dźwiękową.

Reklama
www.koceo.pl - największy wybór koców, pledów i narzut w Polsce
Udostępnij:

Skomentuj