wtorek, 11 czerwca
Reklama
Red Lychee - Koce i Pledy z Najlepszej Wełny i Kaszmiru

Jak suszyć wełnianą odzież?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Suszenie ulubionego wełnianego swetra – lub jakiejkolwiek innej wełnianej odzieży – jest niezwykle łatwe. Wystarczy wykonać kilka prostych czynności, aby nasza garderoba wyglądała jak nowa.

Mokra wełna jest bardzo podatna na niszczenie się i rozciąganie, dlatego tak istotne jest to w jaki sposób odsączymy ją z wody oraz wysuszymy. Po wypraniu ubranie należy ostrożne wyjąć z miski czy pralki, a następnie lekko wycisnąć, aby pozbyć się nadmiaru wody. Nie wolo go jednak wyżymać. Następnie odzież trzeba położyć na grubym ręczniku, przykryć drugim i luźno zwinąć w rulon, w celu wyciśnięcia pozostałej ilości wody. Gdy już pozbędziemy się jej namiaru ubranie trzeba rozłożyć na płaskiej powierzchni, najlepiej na suchym grubym ręczniku i nadać mu naturalny kształt. Pamiętajmy jednak, aby wełnianych ubrań nie rozciągać wzdłuż ani wszerz. Materiały o dużej powierzchni, takie jak koce powinno się rozłożyć na podłodze lub na płaskiej suszarce, także umieszczając pod spodem suchy ręcznik.

Reklama
Red Lychee - Koce i Pledy z Najlepszej Wełny i Kaszmiru

Wełniane koce czy pościel z wełny najlepiej prać w ciepłe dni, aby szybko wyschły. Długo schnąca wełna deformuje się i nabiera brzydkiego zapachu, którego później trudno się pozbyć. Wilgotny wełniany beret czy czapkę można na czas suszenia nałożyć na odpowiedniej wielkości talerz lub nadmuchany balonik, aby nie straciły kształtu. Produkty wykonane z wełny najlepiej suszyć w temperaturze pokojowej, nie powinno się ich wystawiać na słońce ani kłaść na kaloryferze. Niektóre wełniane ubrania można też suszyć w suszarce bębnowej. Informację o tym czy odzież się do tego nadaje znajdziemy na metce. Na rynku dostępne są także specjalne siatki do suszenia tkanin, które można rozłożyć nad wanną i położyć na nich ubranie.

Reklama
www.koceo.pl - największy wybór koców, pledów i narzut w Polsce
Udostępnij:

Skomentuj