wtorek, 11 czerwca
Reklama
Red Lychee - Koce i Pledy z Najlepszej Wełny i Kaszmiru

Ekologiczne koce i pledy z Szwecji

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Działa na rynku już od 1879 roku i niezmiennie jest liderem w branży tekstyliów domowych, a jej produkty wykonane z ekologicznej wełny cieszą się uznaniem na całym świecie.

Klippan, bo o tej marce mowa, pochodzi z Szwecji, i jest rodzinną firmą z wieloletnią tradycją. Znana jest na rynku z wysokiej jakości produktów, wykonanych z czystych włókien. Klippan posiada w swojej ofercie koce, narzuty, poduszki i obrusy, a także dekoracja do domu. Firma ma także osobną linię tekstyliów dziecięcych. Marka szczyci się tym, że do wyrobu swoich produktów stosuje wyłącznie naturalne włókna takie jak wełna, len i bawełna. „Wysokiej jakości włókno jest niezbędne do uzyskania końcowego efektu – twierdzi Klippan – Jesteśmy jednym z niewielu producentów tego typu w Europie.”

Reklama
Red Lychee - Koce i Pledy z Najlepszej Wełny i Kaszmiru
Klippan Yllefabrik

Kolekcja koców Klippan Yllefabrik (fot. Klippan Yllefabrik)

Własna fabryka

Fabryka Klippan Yllefabrik

Klippan Yllefabrik działa na rynku już od 1879 roku. Na zdjęciu Fabryka Klippan Yllefabrik (fot. Klippan Yllefabrik)

Aby mieć stuprocentową kontrolę nad jakością swoich produktów Klippan produkuje wszystkie koce i narzuca w swojej własnej fabryce. Firma zapewnia, że wełna, której używa pochodzi z jagniąt z Nowej Zelandii. Od kilku lat Klippan oferuje także produkty wykonane z wełny od rolników prowadzących hodowlę owiec według rygorystycznych zasad ekologicznych.

Koc eko

Moda na bycie eko weszła także do świata tekstyliów. Już od dawno możemy znaleść w sklepach produkty wykonane z ekologicznej bawełny, jednak ekologiczna wełna nadal jest rzadkością. Powodem takiego stanu rzeczy są owady, które stanowią nie lada wyzwanie dla producentów wełny. To z ich powodu do niedawna nie było możliwe wyhodować wysokiej jakości wełny bez pestycydów. Jednak grupa rolników z Półwyspu Bankowego w Nowej Zelandii postanowiła rozwiązać ten problemy i rozpocząć hodowlę owiec ekologicznych. Opracowali oni proces, w którym narażają owce na działanie pestycydów tylko raz, a nie wielokrotnie, jak to ma miejsce w zwykłych hodowlach. Dodatkowo owce wystawiane są na działanie pestycydów, gdy są bardzo małe, dzięki czemu ich wełna w późniejszych latach jest zupełnie czysta lub posiada jedynie nieznaczne ilości zanieczyszczeń. Ponadto podczas hodowli ekologicznej owiec nie stosuje się antybiotyków ani żadnych chemicznych dodatków do żywności, którą spożywają zwierzęta. Opracowano także specjalną metodę prania wełny, tak aby była ona przyjazna dla środowiska. Dodatkowo firma Klippan zrezygnował z używania w produkcji wybielaczy chlorowych i barwników zawierających metale ciężkie.

Reklama
www.koceo.pl - największy wybór koców, pledów i narzut w Polsce
Udostępnij:

Skomentuj